Google Day 2008

I już po Google Day... 29 września w Warszawskim Centrum EXPO odbyło się drugie doroczne spotkanie klientów i partnerów Google w Polsce.

Dzień rozpoczął wspaniały występ iluzjonistów z grupy Metamorphosis, który idealnie pasował do tematyki konferencji. Następnie podczas kolejnych wystąpień można było dowiedzieć się m.in. jak być innowacyjnym, poznać najnowsze trendy w zachowaniu klientów i sprawdzić jak internet może wpływać na markę przedsiębiorstw. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno prezentacja, którą przedstawił Mario Querioz, odpowiedzialny w Google za rozwój produktów w Europie, Bliskim Wschodzie, Afryce i Ameryce Południowej.

Google Day 2008 - zdjęcie z sprawnymarketing.pl

W przerwie między wystąpieniami uczestnicy Google Day mieli szansę odwiedzić jedno z laboratoriów (Google AdWords, Mapy Google, Google Enterprise, You Tube), w których łatwo mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat ww. produktów Google.

Po części wspólnej w nauce efektywnego wykorzystywania usług Google przyszedł czas na warsztaty, podczas których Googlersi dzielili się ze słuchaczami wiedzą na temat produktów i usług Google. Tematem przewodnim pierwszego była firma (zwiększenie ruchu na stronie, praca nad wizerunkiem w Internecie i analiza ruchu na stronie), drugiego konsument (budowanie marki poprzez kampanie w wyszukiwarkach, jak zostać liderem w marketingi internetowym), a trzeci warsztat dotyczył szeroko rozumianego biznesu w Internecie (przygotowanie strategii dla strony).

Zwieńczeniem wyczerpującego dnia była impreza wieczorna, na której wystąpili artyści, którzy zawdzięczają swoją popularność serwisowi YouTube.

Google Day 2008 było jedyną szansą na spotkanie takiej ilości osób z branży internetowej w jednym miejscu, ale bardziej usatysfakcjonowane z uczestnictwa były na pewno osoby zajmujące się SEM niż SEO.

Źródło: www.googlepolska.blogspot.com/2008/10/drugi-google-day-zakoczony.html

October 13 2008, 5:01am