Centrum SEO/SEM http://www.freshpeople.pl/feed en-us http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss Sweetcron zgloszenia24@gmail.com Ogólnopolskie SeoParty - Zima 2010 http://www.freshpeople.pl/items/view/15 Informujemy ze w miesiącu marcu w terminach 12/13 marca lub 19/20 marca (termin do dopracowania) odbędzie się SeoParty - zima 2010

Miejsce: CLUB GARAGE Katowice ul. Dąbrówki 10, 40-081 http://www.clubgarage.pl

SeoParty - to cykliczna impreza osób związanych z pozycjonowaniem i optymalizacją stron oraz marketingiem internetowym ale i nie tylko, wstęp tak naprawdę zawsze jest dla wszystkich chętnych i spragnionych opowieści przy piwku o tajnych technikach pozycjonowania stron.

Osoby zainteresowane uczestnictwem mogą zgłaszać swoją chęć na forum internetowym PiO. http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=88359

]]>
Mon, 22 Feb 2010 07:07:49 -0500
Szkolenie SEO: eksperci odsłaniają tajniki pozycjonowania http://www.freshpeople.pl/items/view/14 Firma doradcza MaxROY.com rusza z pierwszym na taką skalę w Polsce szkoleniem z pozycjonowania stron połączonym z panelem dyskusyjnym. W czasie jednego spotkania eksperci odsłonią tajniki SEO i odpowie na każe pytanie uczestników. Organizator planuje tylko jedną edycję warsztatów - 25 Czerwca 2009 w Warszawie.

Na intensywne szkolenie SEO składać się będzie 8 godzin wykładów prowadzonych przez 3 doświadczonych specjalistów. Będzie to także niezwykle rzadka okazja do zweryfikowania swojej wiedzy z najlepszymi ekspertami w dziedzinie SEO w Polsce.

W sumie podczas jednego dnia szkoleniowego będzie możliwość poznania tajników SEO od kilku niezależnych ekspertów. To główne powody, dla których warto uczestniczyć w tym nowatorskim przedsięwzięciu. Ale to nie wszystko.

Organizatorzy zapewniają, że po raz pierwszy w Polsce będzie mowa o pozycjonowaniu bez przemilczeń i tematów tabu. - "Chcemy otwarcie podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Odpowiemy także na każde pytanie uczestników szkolenia" – zapewnia Cezary Lech, wiceprezes MaxROY.com.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych: do firm, instytucji, studentów, agencji SEM, programistów, pozycjonerów oraz osób zainteresowanych tematyką SEO. Przede wszystkim jednak MaxROY.com zaprasza na szkolenie firmy i przedsiębiorców, którzy pozycjonują własne serwisy lub zlecają pozycjonowanie firmom zewnętrznym.

 • ""Wiedza, którą otrzymają uczestnicy szkolenia pozwoli przedsiębiorcom zweryfikować własne umiejętności oraz obiektywnie ocenić, czy zatrudniona przez nich firma działa efektywnie, wiarygodnie oraz etycznie" – mówi Tomasz Frontczak, szef MaxROY.com, autor bestsellera „Marketing internetowy w wyszukiwarkach”.

Szkolenie zorganizowane zostanie w Warszawie w wieżowcu klasy A – Rondo One, przy rondzie ONZ, ok. 300 m od Dworca Centralnego. Po szkoleniu uczestnicy wezmą udział w specjalnym Panel dyskusyjny, do udziału w którym zaproszono wysokiej klasy specjalistów od SEO. Więcej na temat szkolenia SEO można znaleźć na stronie www.sprawnymarketing.pl/szkolenia/seo-pozycjonowanie/


axROY.com poprzez doradztwo, szkolenia i wsparcie operacyjne umożliwia przedsiębiorcom prowadzenie efektywnych działań w obszarze marketingu internetowego. Firma buduje długofalowe strategie obecności w wyszukiwarkach oraz platformach reklamowych. Preferowaną formą współpracy firmy MaxROY.com jest insourcing, czyli dostarczenie klientowi wiedzy, rozwiązań i narzędzi oraz przeprowadzenie go przez cały proces Search Engine Marketingu – od budowania strategii, działania taktyczne po wsparcie operacyjne. Dla wielu podmiotów marketing w wyszukiwarkach jest częścią core-businessu. Pełen outsourcing w takim przypadku jest najczęściej zbyt ryzykowny. MaxROY.com uświadamia swoich klientów i pod tym kątem kształtuje ofertę.

Kontakt z mediami: Piotr Kasperczak PR & Event Manager pr@maxroy.com http://maxroy.com

]]>
Tue, 19 May 2009 05:06:35 -0400
Olcamp v8 już za kilka dni http://www.freshpeople.pl/items/view/13 Kolejne olsztyńskie spotkanie branży IT już w środę 25 lutego. Olcamp v8 tym razem odbędzie się w klubie WaMa (od Teatrem Jaracza) o godz. 19:00. Agenda spotkania prezentuje się wyjątkowo ciekawie:

 • "Nasza-Klasa, Black Swan Theory" - Dominik Kaznowski, Pełnomocnik Zarządu ds. Business Development Nasza-Klasa Sp. z o.o
 • "O tym, jak informatycy mogą pomóc w napisaniu Wielkiej Encyklopedii Warmii i Mazur" - dr hab. Stanisław Czachorowski, prof. UWM

Zapisać się na spotkanie można m.in. na stronie http://www.olcamp.pl Znajduje się na niej również mapka dojazdu.

]]>
Mon, 23 Feb 2009 06:48:04 -0500
SEMcamp http://www.freshpeople.pl/items/view/12 Kilka dni temu, 21 stycznia, o godz. 17:15 miało miejsce pierwsze spotkanie specjalistów z branży SEO. Odbyło się ono w Warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, a uczestniczyło w nim 60 osób. Harmonogram spotkania przedstawiał się następująco:

 1. Mariusz Gąsiewski (ItTechnology.us) - Techniczne i metodologiczne aspekty śledzenia konwersji w Google Analytics. Jakie sprawy związane z niestandardową konfiguracją Google Analytics powinien znać specjalista SEM?

 1. Przemysław Modrzewski (MarketingLab.pl) - testowanie tekstów reklamowych w kampaniach linków sponsorowanych. Przygotowywanie założeń, testowanie reklam, ocena efektywności tekstów.

 1. Bartek Berliński (Berlinski.pl) - Dzień Specjalisty SEO w dużym e-commerce. Jak wygląda pozycjonowanie wielkiego serwisu internetowego i czym się różni od pracy pozycjonera pracującego w małej firmie?

SEMcamp z 21. stycznia miał zapoczątkować cykliczną serię tego typu spotkań.

Relacja ze spotkania znajduje się na oficjalnej stronie www.semcamp.com.pl.

]]>
Mon, 26 Jan 2009 09:25:32 -0500
Olcamp v7 - Za nami http://www.freshpeople.pl/items/view/11 W dniu 17 stycznia 2009 w klubie Qotłownia Stara odbył się kolejny Olcamp. Rozpoczął się on o godz. 14:30, a swoje prezentacje przedstawiły 2 osoby z Grupy Fotka.pl: - Cz. 1 Sławomir Pawęska - Cz. 2 Piotr Jasiulewicz Obaj mówili na temat optymalizacji serwisów, a więc wiedza ta przydała się przede wszystkim programistom.

Po prezentacjach nadszedł moment na dyskusje na ich temat, a także o tym czy istnieje Informatyczny Olsztyn.

Informacji na temat kolejnych spotkań należy szukać na stronie olcamp.pl.

]]>
Mon, 26 Jan 2009 09:20:09 -0500
Olcamp v6 w klubie Qotłownia http://www.freshpeople.pl/items/view/10 To już pewne. Szóste olsztyńskie spotkania branży IT odbędzie się 13 grudnia (sobota) o godzinie 15:15 w klubie Qotłownia Stara. Tym razem Olcamp zapowiada się wyjątkowo interesująco, ponieważ będzie aż trzech prelegentów.

W programie spotkania są następujące prezentacje:

 • "Jak zbudować biznes internetowy w oparciu o listy mailingowe." - Grzegorz Figoń
 • "Startupy i pierwsze kontakty z mediami. Jak to robić skutecznie." - Maciej Budzich
 • "Cloud computing drogą do skalowalnego Enterprise2.0." - Krzysztof Kowalczyk

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

źródło: http://www.olcamp.pl

]]>
Fri, 05 Dec 2008 08:53:24 -0500
Ruszyły Internetowe warsztaty Google AdWords http://www.freshpeople.pl/items/view/9 Jeszcze nigdy uczestnictwo w warsztatach z AdWords nie było takie proste. Teraz wystarczy komputer z głośnikami lub słuchawkami!

Firma Google przygotowała cykl seminariów internetowych, które mają pomóc zrozumieć, jak odnosić największe korzyści z inwestycji czasu i pieniędzy w reklamy AdWords.

Sesje szkoleniowe prowadzone są przez specjalistów programu i zostały tak przygotowane, aby każdy mógł nauczyć się jak najefektywniej zarządzać kontem AdWords. Tematyka szkoleń obejmuje wiele zagadnień, począwszy od tworzenia optymalnej struktury konta, ustalania stawek za kliknięcie, strategii zarządzania kampanią, aż po przedstawienie, jak informacje z dostępnych raportów mogą być wykorzystane do prowadzenia działań reklamowych.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się na stronie googleonline.webex.com kliknąć "Register" i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Po rejestracji, na dzień przed seminarium, uczestnicy dostaną zaproszenie wysłane e-mailem wraz z linkiem, który pozwoli wziąć udział w sesji.

Poniżej przedstawiamy link do kalendarza szkoleń: http://www.google.com/intl/pl/adwords/webinars/

Źródło:googlepolska.blogspot.com/2008/10/warsztaty-on-line-google-adwords-po.html

]]>
Tue, 28 Oct 2008 04:45:32 -0400
Olcamp v5 w Alchemii http://www.freshpeople.pl/items/view/8 Choć nie bez trudności ale udało się, 25 października w o godzinie 14 w pubie Alchemia odbędzie się piąte olsztyńskie spotkanie branży IT czyli popularny Olcamp.

W programie spotkania są następujące prezentacje:

 • Tomek Kolinko (Soylent Systems) - "Inżynieria Prtyzancka"
 • Błażej Kaczorowski (Polska Partia Piratów) - "Prywatność a prawa autorskie w dobie internetu"

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

źródło: http://www.olcamp.pl

]]>
Wed, 22 Oct 2008 09:04:40 -0400
„Reklama w Google” czyli ruszają szkolenia w ramach programu AdWords Seminar Leader http://www.freshpeople.pl/items/view/7 Szkolenia z AdWords zorganizowane przez firmę doradczą MaxRoy.com będa prowadzone cyklicznie w trzech miastach w polsce:

 • Poznań 05.11.2008
 • Warszawa 13.11.2008 i 25.11.2008
 • Wrocław 09.12.2008

AdWords Seminar Leader to szkolenia dla początkujących i średnio zaawansowanych użytkowników Google AdWords. W ramach kursu poruszone zostaną takie tematy, jak budowa kampanii Google AdWords, poprawa wyników (optymalizacja) istniejących kampanii oraz obsługa narzędzia w koncie AdWords. Uczestnicy szkoleń dowiedzą się także, jak wykorzystywać Google Analytics do śledzenia rezultatów swoich działań w internecie oraz jak budować stronę docelową nastawioną na pozyskiwanie nowych klientów.

Głównym atutem szkoleń organizowanych przez MaxRoy.com ma być udane połączenie trzech różnych podejść do SEM:

 • analityczno-psychologicznego
 • giełdowo-rynkowego
 • naukowo-badawczego

Te trzy perspektywy spojrzenia na SEM należą odpowiednio do Bartosza Berlińskiego, Cezarego Lecha oraz Tomasza Frontczaka. Podczas szkolenia przekażą oni wiedzę o tym, jak efektywnie korzystać z narzędzi reklamowych w Google. Uczestnikom gwarantuje to unikalną możliwość spojrzenia na AdWords z dowolnej preferowanej perspektywy.

Szkolenia z reklamy w Google

Rekrutacja i promocja szkolenia odbywa się poprzez serwis SprawnyMarketing.pl. W cenie szkolenia (300 zł netto) każdy uczestnik otrzyma kupon promocyjny od Google – 200 zł na wydatki w Google AdWords.

źródło: www.sprawnymarketing.pl/szkolenia/

]]>
Mon, 20 Oct 2008 06:34:43 -0400
SEOparty2k8 czyli nieformalne spotkanie branży SEO/SEM http://www.freshpeople.pl/items/view/6 II ogólnopolskie spotkanie branży SEO i SEM odbyło się 12-13 lipca 2008r w Cesarce koło Łodzi.

SEOparty2k8 było idealną okazją do spotkania się osób związanych zawodowo lub hobbistycznie z branżą związana z pozycjonowaniem i marketingiem internetowym.

Impreza wpisywała się w międzynarodowy trend organizowania spotkań branżowych o interaktywnej, towarzyskiej formie nastawionych na transfer wiedzy i doświadczeń między uczestnikami.

Spotkanie przebiegało w bardzo imprezowej atmosferze, zaplanowane wcześniej prezentacje zostały odwołane i zastąpiły je rozmowy o pozycjonowaniu w gronie największych polskich spammerów Google ;-) . Do dyspozycji uczestników były m.in. staw z rowerami wodnymi, miejsce na ognisko, grill.

O tym, że SEOparty2k8 było udane, świadczą nie tylko pozytywne komentarze w sieci, ale także fakt, że rozmowy ,niekoniecznie o sprawach biznesowych, trwały do białego rana.

Organizatorami SEOparty2k8 byli:

 • PiO - Jakub i Michał Makaruk administratorzy Forum Pozycjonowanie i Optymalizacji
 • Firma Xann Design - zajmująca się obecnie tworzeniem rozwiązań dla firm zajmujących się SEO/SEM
 • Sem Centrum - firma specjalizująca się w reklamie internetowej oraz tworzeniu stron.

Źródło: seoparty2k8.com

]]>
Tue, 14 Oct 2008 10:17:47 -0400
Olcamp v4 - Olsztyńskie spotkania branży IT http://www.freshpeople.pl/items/view/4 W sobotę 4 października 2008 r. o godzinie 12:00 w Olsztynie miało miejsce kolejne spotkanie branży IT. Odbyło się ono w pubie Sowa przy ul. Zamkowej 2, a zgromadziło się na nim ok. 30 osób.

W programie spotkania były m.in. prezentacje na temat projektu stylespace.pl (temat omawiał Krzysztof Sopyła) oraz o podstawach pozycjonowania (temat omawiał Mariusz Bułkowski). Poniżej można się zapoznać z prezentacją na temat pozycjonowania stron.

Podstawy SEO
View SlideShare presentation or Upload your own. (tags: seo olcamp)

Wstępy termin kolejnego spotkania Olcamp został zaplanowany na sobotę 25 października 2008.

Źródło: www.olcamp.pl

]]>
Tue, 14 Oct 2008 03:43:27 -0400
Najciekawsza konferencja internetowa roku! Forum IAB 2008 http://www.freshpeople.pl/items/view/3 Druga organizowana przez IAB Polska konferencja, to jedyne polskie wydarzenie w całości poświęcone interaktywnemu marketingowi. Tym razem impreza będzie dwu dniowa i odbędzie się 6 i 7 listopada. Do hotelu Marriott w Warszawie zjadą się specjaliści od marketingu i reklamy internetowej z całej Europy. Spotkanie będzie okazją do dyskusji o najnowszych trendach w interaktywnej reklamie i ciekawych rozwiązaniach marketingowych, które pojawiły się na rynku. W pierwszym dniu konferencji odbędzie się Gala Konkursu MIXX Awards 2008 – czyli rozdanie nagród za najlepsze kampanie reklamowe przeprowadzone w Internecie w 2008r.

Tegoroczne forum zapowiada się wyjątkowo interesująco bo wielu zagranicznych gości potwierdziło już swój udział. W tym roku prelegentami zagranicznymi będą m.in.: Rene Lamsfus, Nielsen Online, Wielka Brytania, Alison Fennah, European Interactive Advertising Association, Marvin Liao, Yahoo, USA, Martin Radelfinger, AdLink/Goldbach Media, Szwajcaria i Austria, David Eriksson, North Kingdom, Szwecja, Anthony James, OMG, Wielka Brytania oraz Frank Wagner, Nugg.ad, Niemcy. Przewidywanych jest ok. 600 uczestników.

Źródło: www.forumiab.pl

]]>
Mon, 13 Oct 2008 07:22:27 -0400
Google Day 2008 http://www.freshpeople.pl/items/view/2 I już po Google Day... 29 września w Warszawskim Centrum EXPO odbyło się drugie doroczne spotkanie klientów i partnerów Google w Polsce.

Dzień rozpoczął wspaniały występ iluzjonistów z grupy Metamorphosis, który idealnie pasował do tematyki konferencji. Następnie podczas kolejnych wystąpień można było dowiedzieć się m.in. jak być innowacyjnym, poznać najnowsze trendy w zachowaniu klientów i sprawdzić jak internet może wpływać na markę przedsiębiorstw. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno prezentacja, którą przedstawił Mario Querioz, odpowiedzialny w Google za rozwój produktów w Europie, Bliskim Wschodzie, Afryce i Ameryce Południowej.

Google Day 2008 - zdjęcie z sprawnymarketing.pl

W przerwie między wystąpieniami uczestnicy Google Day mieli szansę odwiedzić jedno z laboratoriów (Google AdWords, Mapy Google, Google Enterprise, You Tube), w których łatwo mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat ww. produktów Google.

Po części wspólnej w nauce efektywnego wykorzystywania usług Google przyszedł czas na warsztaty, podczas których Googlersi dzielili się ze słuchaczami wiedzą na temat produktów i usług Google. Tematem przewodnim pierwszego była firma (zwiększenie ruchu na stronie, praca nad wizerunkiem w Internecie i analiza ruchu na stronie), drugiego konsument (budowanie marki poprzez kampanie w wyszukiwarkach, jak zostać liderem w marketingi internetowym), a trzeci warsztat dotyczył szeroko rozumianego biznesu w Internecie (przygotowanie strategii dla strony).

Zwieńczeniem wyczerpującego dnia była impreza wieczorna, na której wystąpili artyści, którzy zawdzięczają swoją popularność serwisowi YouTube.

Google Day 2008 było jedyną szansą na spotkanie takiej ilości osób z branży internetowej w jednym miejscu, ale bardziej usatysfakcjonowane z uczestnictwa były na pewno osoby zajmujące się SEM niż SEO.

Źródło: www.googlepolska.blogspot.com/2008/10/drugi-google-day-zakoczony.html

]]>
Mon, 13 Oct 2008 05:01:51 -0400
Konferencja - Branża SEO/SEM w Polsce i na Świecie http://www.freshpeople.pl/items/view/1 W dniu 13 września 2008 w Muzeum Kinematografii w Łodzi w godzinach 10:00-16:00 odbyła się konferencja zatytułowana "Branża SEO/SEM w Polsce i na Świecie". Jej celem była przede wszystkim promocja działań marketingowych w Internecie, a jednym z punktów programu było rozdanie nagród w konkursie "Mistrzostwa w pozycjonowaniu stron 2008". Wywiady z uczestnikami konferencji, w tym z nagrodzonymi osobami, zamieszczone zostały na stronie www.inhead.tv.

W programie konferencji znalazły się prezentacje na następujące tematy:

 • SEO wczoraj i dziś - promocja firmy w wyszukiwarkach w dobie zmian rynkowych - Michał Łenczyński z Excluseo.pl;
 • Analiza statystyk pod kątem pozycjonowania produktów sklepu internetowego - Tomasz Wieliczko - Agencja Reklamy z firmy Xann Design;
 • Strona internetowa z systemem CMS - narzędzie wspierające rozwój Twojej firmy - Rafał Skonieczka z firmy Evillage.pl;
 • Wybór słów kluczowych w usłudze pozycjonowania - Robert Bajkowski - właściciel firmy ERBIT;
 • Klasyczne pozycjonowanie a inżynieria ruchu - Jakub Makaruk;
 • Optymalizacja kampanii Pay Per Click - Maciej Swoboda z firmy Netsprint;
 • Połączenie pozycjonowania i kampanii PPC w wyszukiwarkach - Michał Makaruk z firmy Webisem;
 • Model NPRS jako wsparcie nowoczesnego e-PR'u - Wiktor W. Kammer & Joanna Jastrzębska z firmy Times Sqaure Public Relations Agency.

Źródło: www.konf2008.seopl.org

]]>
Mon, 13 Oct 2008 04:46:02 -0400